Fundacja „Nasza Ziemia” organizuje po raz 28. największą akcję ekologiczną „Sprzątanie świata”, w której bierze udział około 40 milionów wolontariuszy. Nasza szkoła uczestniczy w niej już od kilkunastu lat. Hasłem tegorocznej akcji jest „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum” (Myślę, więc jestem). Wszyscy powinniśmy być świadomi tego, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie!
Pamiętajmy o prostej zasadzie –
– śmieci wrzucajmy do odpowiednich pojemników, a jeżeli ich nie ma, albo są pełne zabierajmy swoje odpady, nie zostawiajmy ich , to szkodzi środowisku!
– segregujmy śmieci – do żółtych pojemników wrzucamy plastik i metal, do niebieskich papier, do zielonych szkło, do brązowych odpady biodegradowalne, a do czarnych odpady zmieszane.
Sprzątanie rozpoczynamy w ten piątek o godz 12.25.
Każda z wyznaczonych dwunastu klas wychodzi pod opieką nauczyciela. Przed wyjściem robimy pamiątkowe zdjęcie i odbieramy worki. Udajemy się razem na rozdroże dróg przy ogródkach działkowych. Jest to miejsce składowania odpadów.
Sprzątamy Las Kamionka. Prosimy zaopatrzyć się w robocze rękawice i ostrożnie zbierać odpady.
Pamiętajmy po akcji dezynfekujemy ręce. Płyn będzie dostępny.
W czwartek zostanie podany dokładny harmonogram wyjść.
Koordynatorzy Akcji – Pani Iwona Rudnicka i Pani Iwona Stawowy