W sobotę 06 marca 2021 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie odbyły się zawody II stopnia  XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w formie stacjonarnej z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

W okręgu rzeszowskim do rywalizacji o udział w ogólnopolskim finale centralnym stanęło ponad 80 uczniów technikum ze szkół budowlanych z województwa podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Płaza i Paweł Myszka z klasy 4 TB, Jakub Dryka z 3 TB oraz Piotr Tomczyk z 2 TBp.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań problemowych zawartych w części A i B. Na rozwiązanie każdej części przeznaczono po 120 minut.

Tematyka olimpiady obejmuje zagadnienia wykraczające poza zakres podstawy programowej, uwzględnia też przedmioty ogólne takie jak matematyka, fizyka, chemia. Doceniana jest umiejętność rozwiązywania problemów, samodzielność myślenia i nowatorstwo.

Głównym organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wysokie wymagania stawiane uczestnikom eliminacji okręgowych i centralnych doceniają uczelnie wyższe, które preferują finalistów i laureatów Olimpiady podczas rekrutacji na studia.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Opiekun: Ludwik Zgórski

Galeria