16 maja  2019 r. odbyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury  już VII edycja międzyszkolnego konkursu obcojęzycznego „Najciekawsza osobowość niemieckiego lub angielskiego obszaru językowego” pod  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana  Dariusza Bożka.

W tegorocznym konkursie na scenie TDK o miejsce na podium rywalizowało 16 uczniów z 9 tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Młodzież z „Budowlanki” stanęła na wysokości zadania zajmując czołowe miejsca.

Na I miejscu w kategorii niemieckojęzycznej uplasowała się Sylwia Dul z klasy I TA , która zaśpiewała najsłynniejszy przebój Neny.

Na podium w kategorii anglojęzycznej znalazł się również uczeń klasy I TB Kacper Płaza w roli Stana Lee.

III miejsce w tej samej kategorii zajęła Joanna Koziarz jako Liza Minnelli.

Młodzież, doskonaląc swoje umiejętności lingwistyczne oraz twórcze, przedstawiła publiczności wybrane przez siebie sylwetki znanych niemiecko- oraz anglojęzycznych postaci przy użyciu rekwizytów i adekwatnych strojów.

Hanna Borutska, uczennica ZSP nr 2 wywalczyła I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – prezentacja w języku angielskim.

I i III miejsce w kategorii język angielski szkoły podstawowe przypadło w udziale uczniom z ZSS nr 2 im. Małego Księcia Kacprowi Maszkowskiemu oraz Kacprowi Branii wcielającemu się w Barracka Obamę.

II miejsce w tej samej kategorii zajęła Julia Tworek z SP nr 10 jako Madonna.

Na I w  miejscu w kategorii język niemiecki szkoły podstawowe uplasowała się Katarzyna Stępień z SP nr 7 jako Maria Antonina, natomiast Mikołaj Gajzler z SP nr 4 zajął II miejsce.

Dalia Wójcik z Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia zajęła II miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – prezentacja  niemieckojęzyczna. Mykola Venda z ZSP nr 1 zajął III miejsce w tej samej kategorii.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Zgromadzona publiczność entuzjastycznie nagradzała brawami wykonawców, podziwiając ich kunszt językowy oraz umiejętności aktorskie i wokalne.

Z pewnością występy tak zdolnych językowo uczniów tarnobrzeskich szkół będą na długo zapamiętane przez wszystkich.

Galeria