25 kwietnia 2019 roku w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega Zamku Tarnowskich, odbyły się Eliminacje Miejskie 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.
Organizatorami turnieju są: Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Tarnobrzegu, KM PSP w Tarnobrzegu, Gmina Tarnobrzeg, turniej wspierają WORD w Tarnobrzegu oraz Lasy Państwowe. Celem zawodów jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz historia pożarnictwa.
Do zmagań przystąpiło ponad 30 uczestników z większości palcówek oświatowych miasta Tarnobrzega. Dzieci i młodzież rywalizowały w trzech grupach wiekowych. Pierwszym etapem był test pisemny składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, następnie uczestnicy z najwyższa liczbą punktów odpowiadali w finale ustnym, każdy na 4 pytania oceniane w skali 0-3 punkty. Odpowiedzi oceniała komisja której przewodniczył jak co roku mł. bryg. Bogusław Opala z KM PSP w Tarnobrzegu.
Naszą szkołę w grupie III reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych tj. Adam Ziętek z klasy II A oraz Michał Jajko z klasy I TA.
W pierwszej części konkursu Adam Ziętek uzyskał wyśmienity wynik 28 pkt, który promował go do części finałowej konkursu. Michał Jajko również uzyskał bardzo dobry wynik uzyskując 19 pkt.
W finale, który stał na bardzo wysokim poziomie Adam uzyskał 9 pkt na 12 możliwych, i ostatecznie zajął wysokie drugie miejsce, minimalnie ustępując Wiktorowi Walskiemu z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Hetmana Jana Tarnowskiego.
Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować miasto Tarnobrzeg na eliminacjach wojewódzkich które odbędą się 17 maja w Strzyżowie. Każdy z uczestników tego trudnego turnieju otrzymał upominki a finaliści nagrody rzeczowe, których sponsorami byli Gmina Tarnobrzeg, WORD Tarnobrzeg oraz Lasy Państwowe.
Gratulujemy !!!!!!

Galeria