W dniu 27 listopada 2018 r. grupa 14 uczniów z klas 3TB oraz 4TB technikum budowlanego wraz z opiekunem panem Ludwikiem Zgórskim uczestniczyła w szkoleniu zawodowym „Podstawy nowoczesnej techniki deskowań PERI”, które odbyło się w centrum logistyczno – szkoleniowym w Płochocinie (koło Warszawy).

Wyjazd zorganizował pan Rafał Rojowski, specjalista ds. zatrudnienia w firmie Hartbex z Rzeszowa. Firma Hartbex większość wznoszonych obiektów realizuje z użyciem systemów PERI.

Firma PERI jest jednym z największych producentów i dostawców deskowań i rusztowań na świecie. Zajmuje się również szeroko pojętym doradztwem technicznym. System ten jest wykorzystywany przy budowie konstrukcji betonowych i żelbetowych przez wiodące firmy budowlane w Polsce i na świecie.

W czasie szkolenia specjalista z firmy PERI, pan mgr inż. Krzysztof Koziarski przedstawił nam w formie wykładu teoretycznego możliwości systemów deskowań ściennych oraz nowoczesne systemy stropowe. Wiedzę teoretyczną uzupełniliśmy podczas pokazu w ogromnej hali wystawowej, gdzie zostały zaprezentowane nowoczesne systemy, rodzaje deskowań i rusztowań oraz ich elementy. Zdobytą przez nas w czasie szkolenia specjalistyczną wiedzę z pewnością wykorzystamy w dalszej nauce oraz pracy zawodowej.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczniowie i opiekunowie otrzymali certyfikaty.

Dziękujemy firmie PERI oraz panu mgr inż. Rafałowi Rojowskiemu za możliwość udziału w szkoleniu.

Galeria