5 marca  w „Tarnobrzeskiej Budowlance” odbyła się II edycja powiatowego konkursu matematycznego „Matematyczne Duety” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 11 gimnazjów powiatu tarnobrzeskiego. Organizatorzy postarali się, aby konkurs ten nie był sprawdzianem lecz dobrą, nie nużącą nikogo zabawą.

Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, otwartymi oraz łamigłówkami logicznymi. Wszystkie te zadania wymagały ugruntowanej wiedzy matematycznej, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz pracy w parach, która eliminuje wśród uczniów poczucie osamotnienia, strachu czy też obawy przed porażką, bo przecież „Co dwie głowy, to nie jedna”.

Po wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyli Mikołaj Majka i Dominik Moskal z Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Tarnobrzegu. Miejsce II zajęli Magdalena Zasadni oraz Gabriel Grobelski z SP nr 2 w Gorzycach. Na miejscu III uplasowała się SP nr 3 w Nowej Dębie, reprezentowana przez Radosława Szczura
i Jędrzeja Tłustego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz dyrektora ZSP nr 3 w Tarnobrzegu Rafała Sawickiego.

Organizatorzy:
Dorota Zioło
Ewelina Szczytyńska-Rybus

Galeria