Kiermasz ciast i potraw oraz loteria fantowa, z której dochód zasili zbiórkę na leczenie trzyletniego Leona Kuszaja, odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 października w parku dzikowskim w Tarnobrzegu. Akcja towarzyszy 43. Biegowi Nadwiślańskiemu imienia Alfreda Freyera, którego uczestnicy będą tego dnia startować z zamku w Baranowie Sandomierskim i finiszować przed Zamkiem Tarnowskich.
Chłopiec ma już coraz mniej czasu, by podjąć walkę o wzrok i życie. Wciąż brakuje pieniędzy, by Leon mógł pojechać na operację i zmierzyć się z glejakiem nerwu wzrokowego. Na protonoterapię w Stanach Zjednoczonych trzeba uzbierać ponad milion złotych.
Zbiórkę prowadzi Fundacja Siepomaga pod adresem https://www.siepomaga.pl/wzrok-leona.
Na Facebooku trwa „Bazarek charytatywny dla Leosia”. Można tu podarować na aukcję i wylicytować atrakcyjne rzeczy i usługi.
Uczniowie naszej szkoły wsparli drobnymi upominkami charytatywny kiermasz, a w najbliższy poniedziałek i wtorek smakołyków nie zabraknie i na naszych szkolnych korytarzach. Stoiska ze smakołykami będą czynne od godziny 8 aż do wyczerpania zapasów.