2 marca w tarnobrzeskiej „Budowlance” odbyła się IV edycja powiatowego konkursu „Matematyczne Duety” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Wzięło w nim udział 28 uczniów z 14 szkół podstawowych powiatu tarnobrzeskiego. Organizatorzy postarali się, aby konkurs ten nie był sprawdzianem, lecz dobrą, nie nużącą nikogo zabawą.
Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, otwartymi oraz łamigłówkami logicznymi. Wszystkie te zadania wymagały ugruntowanej wiedzy matematycznej, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz pracy w parach, która eliminuje wśród uczniów poczucie osamotnienia, strachu czy też obawy przed porażką, bo przecież: „Co dwie głowy, to nie jedna”.
Po wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyli Joanna Kozak i Mikołaj Marczewski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Na miejscu II uplasowała się SP nr 4 w Tarnobrzegu, reprezentowana przez Wojciecha Mianowskiego i Kamila Maciąga. Miejsce III zajęli Zuzanna Świstek i Jozue Dziwis ze Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu – Rafała Sawickiego.
Organizatorzy:

Ewelina Szczytyńska-Rybus
Dorota Zioło

Galeria