9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. W obchodach tych uczestniczyła cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Na pierwszą część, tego patriotycznego spotkania , składało się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przecięcia wstęgi dokonał pan dyrektor ZSP nr 3 Rafał Sawicki wraz z uczennicami III LO. Kolejnym elementem uroczystości było poświęcenie tablicy przez księdza Tomasza Kopcia. Obchody przebiegły w podniosłej atmosferze a szczególnie pięknym i zrazem bardzo wzruszającym momentem okazało się wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” z najmłodszymi Polakami a mianowicie przedszkolakami z tarnobrzeskiego przedszkola nr 15.
To wydarzenie wyjątkowe, historyczne dla naszej szkoły.
„MĘŻNI I WOLNI RODZĄ DZIELNYCH I WOLNYCH”

Galeria